Povídání o Arískovi

Výstava Klatovy

Národní výstava Klatovy

 

3.červenec 2021 byl můj velký den poznamenaný  první výstavou na které jsem se mohl dozvědět jak na tom opravdu vlastně jsem.

Jsem hezký “Máďárek” jak mi všichni říkají, nebo jsem  prostě MOD, jako každý jiný?

 

narodni vystava klatovy

Jako každý nezasvěcený nováček jsme přijeli zbytečně brzy, což příště, pokud nějaké bude určitě napravíme.

Všichni ostatní pejsci měli s sebou stany, pelechy, nebo pelíšky, misky s vodou a baštou.

 

Já to absolvoval v klidu na umělém trávníku ve stínu stromů a také jsem to vydržel.

Chvilku jsem pozoroval to množství pejsků a ras, které jsem nikdy neviděl, pak jsem si chvíli zdříml a šli jsem ke kruhu, kde jsem měl absolvovat svou “design promoci!

A to jsem udělal dobře, protože se nedostavili nějací opozdilci, takže si mne posuzující pan MVDr. František Šimek pozval, ať se mu jdu ukázat.

Nejdříve jsem musel ukázat zoubky, ale to umím, takže žádný problém (první pochvala, že prý jsem klidný vyrovnaný pejsek).

No a pak jsem se proběhli kolem dokola sem a tam, tam a sem, doleva, doprava, úhlopříčně vpřed a vzad, postavili jsem se jak se má a výsledek jsem si odnesl s diplomem.

Abych to zbytečně nedramatizoval, na diplomu mám “VÝBORNÝ V1” a to je prý přeloženo to “Hezký Maďárek” vystava klatovy

Ale  také si musím postěžovat, protože mi Vláďa s sebou nevzal vůbec žádnou dobrotu a to jsem byl celou dobu strašné hodný, alespoň mi to tak říkal.

Prý ho to moc  mrzelo, tak mi jako odpustek hodil párkrát mého pískacího ježka, který sice už nepíská, ale já ho mám strašně rád a tak jsem mu to odpustil.

Cestou domů jsem se těšil na Johanku, Týnu a Honzíka, se kterými si moc rád hraji a byl jsem rád, že to máme již za sebou.

 

P.S. Měl jsem katalogové číslo 744

vystava klatovy